پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان

امسال ۵٨٠ هزاردانش آموز آذربایجان غربی راهی مدارس می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ۵٨٠ هزار دانش آموز و ۳٨ هزار معلم راهی مدارس و کلاس های درس می شوند.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان، فریدون

آموزش و پرورش,آذربایجان غربی,سیدمصطفوی,سال تحصیلی,مدارس,دانش آموز,معلم,

کد مطلب: 101
امسال ۵٨٠ هزاردانش آموز آذربایجان غربی راهی مدارس می‌شوند
تاریخ انتشار : دوشنبه 29 شهریور 1395 ساعت 6:07
امسال ۵٨٠ هزاردانش آموز آذربایجان غربی راهی مدارس می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ۵٨٠ هزار دانش آموز و ۳٨ هزار معلم راهی مدارس و کلاس های درس می شوند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان، فریدون سیدمصطفوی در خصوص جزییات بازگشایی مدارس در استان با بیان اینکه از این تعداد ۵٨ هزار نفر دانش آموز اولی هستند اظهار داشت: آغاز سال تحصیلی جدید و نواخته شدن زنگ مهر در روز شنبه سه مهر ماه، هفته اول مهر و نوبت اول مدارس استان از این تاریخ در نظر گرفته شده و سوم مهر هیچ کلاس درسی در سطح استان بدون معلم نخواهد بود.

 

وی با تأکید بر لزوم برگزاری باشکوه جشن های آغاز سال تحصیلی در سراسر استان گفت: حضور دانش آموزان عضو تشکل های دانش آموزی پیشتازان و فرزانگان در سطح شهر در روز بازگشایی مدارس به همراه دانش آموزان همیار پلیس همراه با لباس فرم تشکیلات در ایجاد حال و هوای فرا رسیدن فصل علم و آگاهی مؤثر خواهد بود.

 

ارزیابی سلامت ۵٨ هزار نوآموز ورود به دبستان

سیدمصطفوی برپایی نمایشگاه‌های هفته دفاع مقدس در مدارس، برپایی نمایشگاه یونیفرم‌های مدارس در مدرسه عفاف ارومیه، اجرای کارناوال شادی دانش آموزان در خیابان امام٢ ارومیه را از مهمترین برنامه های بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید در استان عنوان کرد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه شاداب سازی محیط درونی و بیرونی مدارس با همکاری شهرداری‌ها و ساماندهی نزدیک به چهار هزار سرویس مدارس از اقدمات صورت گرفته در این خصوص است افزود: امسال عدالت و کیفیت آموزشی در کلیه برنامه های آموزش و پرورش مورد توجه ویژه بوده است.

 

سیدمصطفوی با اشاره به اینکه امسال طرح کیفیت بخشی به پایه اول ابتدایی به عنوان زیرساخت نظام آموزشی در دستور کار قرار گرفت و در این راستا اولیای دانش آموزان در خصوص انتظارات معلمان عزیز آموزش می‌بینند عنوان کرد: امسال ۵٨ هزار نوآموز استان نیز مورد ارزیابی سلامت قرار گرفته و برای دانش آموزان دیرآموز بسته های ویژه آموزشی اختصاص می یابد.

 

تشکیل ۴٢٠ کلاس درس دو زبانه در آذربایجان غربی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اشاره شرایط اجتماعی و چندزبانه بودن مناطق مرزی استان ادامه داد: به منظور تسهیل فرآیند یادگیری دانش آموزان دوزبانه، در تابستان امسال ۴٢٠ کلاس برای هشت هزار و ٢٠٠ دانش آموز دوزبانه استان تشکیل شد.

 

وی با بیان اینکه امسال شاهد استقرار پایه دهم خواهیم بود اضافه کرد: ۴ هزار و ٨٠٠ معلم استان برای تدریس ٢۵ عنوان کتاب جدیدالتألیف پایه دهم دوره نظری و ٨۵ عنوان کتاب جدید التألیف دوره فنی و حرفه‌ای آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

 

وی ترویج نماز در بین دانش آموزان را مهمترین مسئله تربیتی در آموزش و پرورش عنوان کرد و اظهار داشت حضور مدیران و معلمان در صفوف نماز جماعت مدارس بهترین تبلیغ برای ترویج نماز است که یکی از موضوعات مهم در ارزیابی عملکرد مدیران مدارس است.

 

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در خصوص اقدامات صورت گرفته در پروژه مهر ۹۵ گفت: نقل و انتقالات نیروی انسانی، بازنشستگی ۱۴٠٠ فرهنگی، آغاز به کار یک هزار و ٢۳٠ معلم جدید، تخصیص یک میلیارد تومان به عنوان سرانه دانش آموزی، تخصیص ۱.۵ میلیارد تومان برای تجهیز مدارس، تخصیص یک میلیارد تومان برای تعمیرات جزئی مدارس، اعزام کاروان وسایل ورزشی امید٢ با اعتباری بالغ بر ۴٠٠ میلیون تومان از مهمترین اقدمات صورت گرفته در قالب این پروژه است.

 

ثبت نام ۵۳٠ هزار دانش آموز آذربایجان غربی در سامانه «سناد»

وی در خصوص پروژه مهر ۹۵ اظهار داشت: در مدت سه ماهه تابستان با مشارکت یک هزار و ۵٦٠ همکار، سازماندهی بیش از ۵۴۵ هزار دانش آموز در ۹٠٠ مدرسه در دستور کار قرار گرفت که تاکنون با ثبت نام ۵۳٠ هزار دانش آموز در سامانه «سناد» استان آذربایجان غربی از این لحاظ رتبه دوم کشوری را کسب کرده است.

 

سیدمصطفوی از ساماندهی توزیع کتب درسی در مدارس و مراکز عرضه و تجهیز هنرستان‌ها به امکانات مورد نیاز تا مبلغ یک میلیارد تومان خبر داد اضافه کرد: امسال بر عکس سال های قبل استقبال از رشته های فنی و ثبت نام در هنرستان های استان بی نظیر بود و در رشته های نظری و تجربی ۵۵ درصد، رشته انسانی ۳۳ درصد و در رشته ریاضی ۱٢ درصد ثبت نام کرده اند.


برچسب ها : , , , , , , ,
کد امنیتی رفرش
عنوان
logo-samandehi
چندرسانه ای