پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان

فراهم شدن امکان اخذ ویزای ایران برای ۱۹۰ کشور جهان در ارومیه

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه کشورمان در دهکده ساحلی چی چست ارومیه گفت: هم اکنون شرایط اخذ ویزای ایران برای ۱۹۰ کشور جهان از دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در ارومیه فراهم شده اس

قشقاوی,وزارت خارجه,ویزا,جشنواره انگور,ارومیه,انگور,

کد مطلب: 103
فراهم شدن امکان اخذ ویزای ایران برای ۱۹۰ کشور جهان در ارومیه
تاریخ انتشار : دوشنبه 29 شهریور 1395 ساعت 7:10
فراهم شدن امکان اخذ ویزای ایران برای ۱۹۰ کشور جهان در ارومیه

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه کشورمان در دهکده ساحلی چی چست ارومیه گفت: هم اکنون شرایط اخذ ویزای ایران برای ۱۹۰ کشور جهان از دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در ارومیه فراهم شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان، حسن قشقاوی در آیین افتتاحیه چهارمین جشنواره انگور در دهکده ساحلی چی چست اظهار داشت: خوشبختانه هم اکنون شرایط اخذ ویزا برای مردم ۱۹٠ کشور جهان از ارومیه فراهم شده است.

 

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه ایران تصریح کرد: ارومیه شهر فلورانس مذهبی و قومی ایران بوده و ۳٠ هزار سال پیش، قوم آشور به این منطقه آمده و ساکن آن شدند.

 

وی افزود: آذربایجان به مثابه سر ایران است و شهر ارومیه در این سر نقش مغز را بازی می‌کند همچنانکه تهران نیز قلب ایران به شمار می‌رود.

 

قشقاوی گفت: حمایت از کشاورز بدین معنی نیست که به محض عقب افتادن اقساط بانکی یا تعهدات مالی به سیستم قضایی ارجاع داده شود و سریع اعمال قانون شود بلکه حمایت از کشاورز باید با صبر و حوسله و فرصت دادن برای این قشر زحمتکش همراه باشد تا بتوانند چرخه تولید کشور که در دست آنها است را با تولید محصولات مطلوب بچرخانند.

 

فعالیت ۱٠ هزار مهندس کشاورزی در استان آذربایجان‌غربی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به وجود ظرفیت یک میلیون تنی سردخانه‌های استان گفت: علاوه بر آن ۱٠ هزار مهندس کشاورز نیز در آذربایجان‌غربی مشغول فعالیت هستند.

 

نادر صفرزاده با تأکید بر اینکه در چند سال گذشته کشورمان تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار داشته و مقامات انگشت‌شماری از کشورهای خارجی به ایران رفت و آمد می‌کردند افزود: این در حالی است که هم اکنون رفت و آمدهای سران کشورهای خارجی به ایران افزایش یافته است.

 

وی با اشاره به وجود سه فرودگاه در استان آذربایجان‌غربی افزود: در این رابطه فرودگاه‌های ارومیه، خوی و ماکو آماده صادرات محصولات کشاورزی استان هستند.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان‌غربی با قدردانی از شورای اسلامی شهر و شهرداری ارومیه، میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی در برگزاری چنین جشنواره‌ای گفت: این مجموعه با هماهنگی یکدیگر، فضایی را برای معرفی ظرفیت‌ها و توانایی‌های استان و ارومیه فراهم کرده‌اند.

 

برگزاری سومین نمایشگاه صنایع دستی کشور در ارومیه

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان‌غربی در آیین افتتاح جشنواره انگور ارومیه که در دهکده ساحلی چی‌چست برگزار شد، اظهار داشت: همزمان با این جشنواره، سومین نمایشگاه صنایع دستی سراسر کشور در ارومیه برگزار می‌شود.

 

جلیل جباری اظهار داشت: در این جشنواره از ۳٠ استان کشور دعوت به عمل آمده و ٨٠ غرفه برای عرضه محصولات و تولیدات صنایع دستی هنرمندان و صنعتگران در نظر گرفته شده است.

 

تولید ٢٨٦ هزار تن انگور در استان آذربایجان‌غربی

شهردار ارومیه نیز در این مراسم اظهار داشت: بی شک هدف از برگزاری جشنواره انگور، ایجاد نشاط و شادابی در جامعه است.

 

محمد حضرت‌پور بیان کرد: هم اکنون ٢٨٦ هزار تن انگور در این منطقه تولید شده که تنها ٢٠ هزار تن آن صادر می‌شود که رقم بسیار اندکی است.

 

وی با اشاره به وجود ۵۴ نوع انگور در استان گفت: بنابراین دستگاه دیپلماسی کشور باید فعال‌تر شده و بازار مصرف مناسبی برای انگور در دنیا پیدا کند.

 

شهردار ارومیه با تأکید بر آموزش باغداران تصریح کرد: باید حوزه بسته‌بندی محصولات کشاورزی برای صادرات داخلی و خارجی فعال‌تر شود.

 

سهم مهم انگور در اقتصاد استان آذربایجان‌غربی

نایب رییس شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به اینکه ارومیه مهد پرورش و تولید انگور در کشور است اظهار داشت: بی شک این محصول سهم بسیاری در اقتصاد استان و شهرستان دارد.

 

حسین بخشایشی افزود: با توجه به اینکه شهر ارومیه به باغ شهر انگور معروف است، همه ساله این جشنواره با هدف نشان دادن ظرفیت و توانمندی انگور به ویژه در صنایع تبدیلی،هویت ملی و مذهبی برگزار می شود.

 

وی با تأکید بر اینکه برگزاری چنین جشنواره هایی سبب رشد و شکوفایی صنعت گردشگری در منطقه می شود، گفت: علاوه بر آن با توجه به اینکه استان آذربایجان غربی با سه کشور خارجی مرز مشترک دارد باید از ظرفیت مرزی برای رفع معضل بیکاری استفاده کرد.


برچسب ها : , , , , , ,
کد امنیتی رفرش
عنوان
logo-samandehi
چندرسانه ای