پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان

کشت بیش از ٣٠ رقم انگور در آذربایجان غربی

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار داشت: بیش از ٣٠ رقم انگور در باغات آذربایجان غربی کشت می‌شود که ٧۵ درصد آن را رقم کشمش سفید بی‌دانه تشکیل می‌دهد.   به گزارش پایگاه

جهاد کشاورزی,آذربایجان غربی,کریم زاده,کشاورزی,انگور,

کد مطلب: 109
کشت بیش از ٣٠ رقم انگور در آذربایجان غربی
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 شهریور 1395 ساعت 12:09
کشت بیش از ٣٠ رقم انگور در آذربایجان غربی

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار داشت: بیش از ٣٠ رقم انگور در باغات آذربایجان غربی کشت می‌شود که ٧۵ درصد آن را رقم کشمش سفید بی‌دانه تشکیل می‌دهد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان، اسمعیل کریم زاده با بیان اینکه ٢٠ درصد دیگر را رقم کشمشی قرمز بی‌دانه تشکیل می‌دهد، تصریح کرد: مابقی ارقام تولیدی شامل ارقامی چون حسینی، صاحبی، قزل، ریش بابا، تبرزه سفید و قرمز، دسترچین، مایلو، قره شیره، لعل بی‌دانه، کرد بوغان و ... است.

 

وی با اشاره به موارد مصرف انگور در استان، خاطرنشان کرد: ٢۵ تا ٣٠ درصد موارد مصرف انگور در آذربایجان غربی جذب صنایع تبدیلی، ١۵ درصد صادرات به سایر کشورها و مابقی که حدود ۵۵ درصد است نیز به صورت تازه خوری و یا تبدیل به کشمش و دوشاب شده و یا در سردخانه ذخیره‌سازی می‌شود.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه مقداری از انگور در سردخانه‌های استان ذخیره می‌شود، ادامه داد: انگور ذخیره شده در سردخانه‌های استان در ایام خارج از فصل تولید نیز به تدریج جذب بازار شده و مصرف می‌شود.

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار داشت: کشمش تیزابی در استان تولید می‌شود که قیمت آن تحت تأثیر قیمت فروش انگور تر و قیمت خرید صنایع تبدیلی است و اگر قیمت فروش انگور در بازار کاهش یافته و قیمت انگور در صنایع تبدیلی پایین باشد، کشمش تیزابی نیز در بازار بیشتر خواهد بود.

 

کریم زاده اظهار داشت: آذربایجان غربی از نظر سطح زیر کشت باغات انگور مقام پنجم و از نظر میزان تولید انگور مقام چهارم کشور را به خود اختصاص داده است.


برچسب ها : , , , , ,
کد امنیتی رفرش
عنوان
logo-samandehi
چندرسانه ای