پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان

از تردد خودروهای دودزا در ارومیه جلوگیری می شود

رییس کمیسیون خدمات شهری ارومیه خبر داد: از تردد خودروهای دودزا در ارومیه جلوگیری می شود رییس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه اعلام کرد: مدیریت شهری ارومیه اطلاع رسانی‌های

محیط زیست,شهرداری,ارومیه,ستارپور,اخبار ارومیه,شهرداری ارومیه,

کد مطلب: 42
از تردد خودروهای دودزا در ارومیه جلوگیری می شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه 29 بهمن 1394 ساعت 16:41
از تردد خودروهای دودزا در ارومیه جلوگیری می شود

رییس کمیسیون خدمات شهری ارومیه خبر داد:

از تردد خودروهای دودزا در ارومیه جلوگیری می شود

رییس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه اعلام کرد: مدیریت شهری ارومیه اطلاع رسانی‌های لازم را برای کاهش آلودگی شهر به طور مرتب انجام خواهد داد.

 

محمد ستّارپور رییس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه، با تاکید بر اطلاع رسانی وضعیت هوا و ناسالم بودن آن و لزوم کاهش میزان این آلودگی ها، گفت: با توجه به اعلام اداره کل محیط زیست استان مقرر شده است شهرداری ارومیه با استفاده از مکان‌های تبلیغاتی و تلویزیون‌های شهری برای اطلاع رسانی و افزایش سطح آگاهی مردم و مشارکت در کاهش آلودگی و تشویق شهروندان در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی اقدام کند.

 

وی با بیان این که از تردد خودروهای دودزا جلوگیری می‌شود، افزود: با همکاری راهور انتظامی استان و شهرستان از تردد خودروهای دودزا در شهر جلوگیری و در مورد معاینه فنی خودروها و دریافت برچسب از مراکز معاینه فنی خودرو اعمال قانون می‌شود.

 

رییس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به مصوبات مبنی بر کاهش آلودگی هوا، اظهار کرد: توسعه و گسترش فضاهای سبز به ویژه کاشت درخت برای افزایش پوشش گیاهی در زمین‌های تحت مالکیت شهرداری و پارک‌های عمومی و اطراف تقاطع‌های غیرهمسطح در اولویت برنامه سال ٩۵ شهرداری قرار می‌گیرد.

 

به گفته ستّارپور، اعتبار لازم به منظور بازسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در بودجه سال ٩۵ در نظر گرفته می‌شود.

 

وی همچنین درباره مصوبه مربوط به پاکسازی شهر از سگ‌های ولگرد نیز اظهار کرد: طی این طرح، با استفاده از روش زنده گیری و عقیم سازی در اتلاف حیوانات ناقل بیماری به انسان طی عقد قرارداد شهرداری ارومیه با متقاضی که سابقه و تجربه کافی در این باره دارد، اقدامات لازم انجام می‌گیرد.


برچسب ها : , , , , , ,
کد امنیتی رفرش
عنوان
logo-samandehi
چندرسانه ای