پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان

استقرار امکانات بنیاد مسکن آذربایجان غربی تا پایان بازسازی مناطق زلزله

مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان غربی گفت: نیروها و امکانات بنیاد مسکن در منطقه زلزله زده مستقر بوده و تا پایان بازسازی در کنار هموطنان و هم استانی ها خواهیم بود.

ارومیه,آذربایجان غربی,اخبار ارومیه,اخبار آذربایجان غربی,بنیاد مسکن آذربایجان غربی,محمود بدلی,زلزله، قطور,خوی,تازه شهر,کوهسار,سلماس,

کد مطلب: 153
استقرار امکانات بنیاد مسکن آذربایجان غربی تا پایان بازسازی مناطق زلزله زده
تاریخ انتشار : یکشنبه 18 اسفند 1398 ساعت 21:32
استقرار امکانات بنیاد مسکن آذربایجان غربی تا پایان بازسازی مناطق زلزله زده

مهندس محمود بدلی، مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار آدلین نیوز با اعلام این مطلب در ادامه افزود: صبح روز یکشنبه برابر با چهارم اسفند ماه سال جاری راس ساعت ۹ و ۲۲ دقیق و ۵۹ ثانیه، زمین لرزه ای به بزرگی ۵/۷ ریشتر در عمق ۶ کیلومتری زمین، شهر قطور و ۴۶ روستای آن از توابع شهرستان خوی و همچنین شهر «تازه شهر» و ۱۰ روستای بخش کوهسار از توابع شهرستان سلماس را لرزاند.

وی ادامه داد: در پی همین زمین لرزه، بنیاد مسکن آذربایجان غربی بلافاصله نسبت به اعزام نیروهای فنی و امکانات خودرویی خود به مناطق حادثه دیده اقدام کرد تا ضمن مشارکت در امر امداد رسانی نسبت به ارزیابی میدانی واحدهای خسارت دیده اقدام گردد.

بدلی تصریح کرد: بعد از وقوع زمین لرزه علی رغم صعب العبور بودن منطقه، اکیپ های ارزیاب بنیاد مسکن شامل ۵۵ ناظر فنی با سابقه و انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در همان ساعات نخستین، در منطقه حاضر و فعالیت خود را آغاز کردند.

این مقام مسئول یادآور شد: در حین انجام ارزیابی، امداد رسانی و بازدیدهای میدانی از روستاها دومین زمین لرزه در ساعت ۱۹ و ۳۰ و ۲۶ ثانیه همان روز، این بار با شدت و حدت بیشتر یعنی ۵/۹ ریشتر دقیقا در حوالی منطقه قبلی روی داد.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی تاکید کرد: خوشبختانه این زمین لرزه تلفات جانی در برنداشت ولی بر اثر این دو زمین لرزه تعداد ۶ هزار و یکصد و سی واحد شهری و روستایی دچار خسارت گردید که ارزیابی های بعمل آمده بدین شرح می باشد: آسیب دیدگی چهارهزار و ۵۰۰ واحد احداثی مسکونی که شامل ۵۰۰ واحد شهری و چهار هزار واحد روستایی می باشد، در ضمن یک هزار و ۶۰۰ واحد تعمیری مسکونی(۸۵۰ واحد شهری و ۷۵۰ واحد روستایی) نیز در این حادثه آسیب دیدند. همچنین ۲۳۰ واحد تجاری نیز نیاز به تعمیر و احداث مجدد دارند.

بدلی افزود: خوشبختانه کار ارزیابی واحد های خسارت دیده به اتمام رسیده و کار آواربرداری با اهتمام اکیپ های فنی بنیاد و همکاری تمامی دستگاه های اجرایی آغاز شده است.

وی اعلام کرد: نیروها و امکانات بنیاد مسکن کماکان در منطقه مستقر بوده و تا پایان بازسازی در کنار هموطنان و هم استانی های عزیز خواهند بود. 

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی خاطرنشان ساخت: در نهایت می خواهم از توجه ویژه استاندار معزز دکتر شهریاری، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ارومیه دکتر سید مهدی قریشی، نیروهای سخت کوش نظامی و انتطامی سپاه همیشه قهرمان و بسیج همیشه دلاور، شهردار محترم ارومیه، معاونت امور عمرانی استانداری، مدیریت بحران استان، فرمانداران خوی و سلماس که با حضور بموقع در جلسه و تاکید بر مساعدت های لازم در تامین امکانات مورد نیاز و اهتمام ویژه در رفع موانع موجود، موجب کاهش آلام مردم و تسریع در امر امداد رسانی و اسکان اضطراری و دلگرمی نیروهای فعال در مناطق زلزله دیده گردید، تقدیر و سپاسگزاری کنم.

 

 

 


 

 

 

ارومیه، آذربایجان غربی، اخبار ارومیه، اخبار آذربایجان غربی، بنیاد مسکن آذربایجان غربی، محمود بدلی، زلزله، قطور، خوی، تازه شهر، کوهسار، سلماس


برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
کد امنیتی رفرش
عنوان
logo-samandehi
چندرسانه ای