پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان

آیا رئیس دولت اصلاحات به ویروس کرونا مبتلاست؟

برخی حساب های جعلی در شبکه های اجتماعی خبر مجعولی را به نقل از تسنیم و دو رسانه دیگر مبنی بر فوت آقای خاتمی بر اثر کرونا منتشر می‌کنند.

ابطحی,اصلاحات,تسنیم,خاتمی,دولت,کرونا,

کد مطلب: 155
آیا رئیس دولت اصلاحات به ویروس کرونا مبتلاست؟
تاریخ انتشار : شنبه 24 اسفند 1398 ساعت 7:59
آیا رئیس دولت اصلاحات به ویروس کرونا مبتلاست؟

برخی صفحات بی‌هویت در شبکه های اجتماعی اینگونه منتشر کردند که خبرگزاری تسنیم و رسانه های دیگر مانند فارس و اعتماد، خبر فوت آقای محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق کشورمان را بر اثر کرونا منتشر کرده‌اند! این در حالی است که اساساً هیچ خبری با این محتوا در تسنیم منتشر نشده و بررسی خبرنگار تسنیم نشان داد که فارس و اعتماد نیز این خبر را نشر نداده‌اند.

 

تکذیب این خبر مجعول ساعاتی پیش به صورت رسمی در کانال خبرگزاری تسنیم در تلگرام و همچنین توییتر تسنیم انجام شد، اما بعد از آنکه آقای محمدعلی ابطحی (رئیس دفتر آقای خاتمی در دوران ریاست جمهوری) توئیتی را منتشر کرد، این خبر مجعول در فضای مجازی انتشار گسترده ای یافت!

 

محمدعلی ابطحی در توئیترش نوشته بود که “زنگ زدم منزل آقای خاتمی. خانمش گوشی را برداشت. می خندید. گفتم چرا می خندید؟ گفت شما چرا تلفن زدید؟ دوتایی می خندیدیم. اقاای خاتمی در این وسط گفت با صدای بلند گفت من زنده ام. توی این روزها یک سرفه هم نکردم. پرسید کدام خبرگزاری زده. گفتم.”

 

با توجه به عکسی که اقای ابطحی به توییت خود الصاق کرده احتمالا گفته بود که خبرگزاری تسنیم این خبر را منتشر کرده!

 

این در حالیست که همچنان که تسنیم ساعتی پیش از توییت اقای ابطحی رسماً تکذیب کرده بود، این خبر دروغ نیز مثل چندین خبر دیگر این روزها به نام رسانه ها و اشخاص جعل می‌شود و در این مورد نیز به دروغ اعلام شده بود که خبر فوت اقای خاتمی بر اثر کرونا را تسنیم و فارس و اعتماد منتشر کرده اند.

 

تسنیم ساعاتی پیش در این خبر بار دیگر ضمن تکذیب انتشار چنین خبر جعلی، از آقای ابطحی انتقاد کرد که چرا چنین توئیتی منتشر و چنان نحوی از انتقال خبر مجعول را به اقای خاتمی انجام داده است که می تواند مخاطبان را به این اشتباه بیندازد که این خبر واقعا در تسنیم منتشر شده است!

 

دقایقی پس از این انتقاد، آقای ابطحی در توئیت دیگری توضیحاتی راجع به موضوع ارائه کرد. آقای ابطحی نوشت: “امروز خبر فوت اقای #خاتمی در لوگوی جعلی خبرگزاری تسنیم منتشر شد. خیلی ها نگران شدند. من پس از صحبت با اقای خاتمی آن را تکذیب کردم. خبرگزاری #تسنیم لوگو را جعلی اعلام کرده. به موقع هم اقدام کرد. من لوگوی پخش شده را گذاشته بودم تا بدانند آن خبر جعلی را تکذیب میکنم.”

 

منبع: خبرگزاری تسنیم


برچسب ها : , , , , , ,
کد امنیتی رفرش
عنوان
logo-samandehi
چندرسانه ای