پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان

ارومیه در ٢٢ بهمن رنگ حماسه گرفت/درخشش دوباره رنگین کمان اقوام

ارومیه در ٢٢ بهمن رنگ حماسه گرفت/درخشش دوباره رنگین کمان اقوام   مردم انقلابی و مؤمن ارومیه همگام با اقلیت‌های دینی آذربایجان غربی اعم از شیعه، سُنّی، ارامنه، آشوری، یهودی، زرتشتی، مسیحی و

ارومیه,۲۲ بهمن,اخبار ارومیه,راهپیمایی ۲۲ بهمن,راهپیمایی ۲۲ بهمن ارومیه,

کد مطلب: 32
ارومیه در ٢٢ بهمن رنگ حماسه گرفت/درخشش دوباره رنگین کمان اقوام
تاریخ انتشار : یکشنبه 25 بهمن 1394 ساعت 15:02
ارومیه در ٢٢ بهمن رنگ حماسه گرفت/درخشش دوباره رنگین کمان اقوام

ارومیه در ٢٢ بهمن رنگ حماسه گرفت/درخشش دوباره رنگین کمان اقوام

 

مردم انقلابی و مؤمن ارومیه همگام با اقلیت‌های دینی آذربایجان غربی اعم از شیعه، سُنّی، ارامنه، آشوری، یهودی، زرتشتی، مسیحی و همزمان با سراسر کشور بار دیگر با حضور حماسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن اعلام کردند که تا آخرین قطره خون پای آرمان‌های والای انقلاب ایستاده اند.

 

در طلیعه سی و هشتمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی مردم شیعه و سُنّی، ارمنی، آشوری و کلدانی در همه شهرهای استان آذربایجان غربی و مرکز آن از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح به خیابان‌های اصلی شهر آمده تا ضمن تجدید بیعت با آرمانهای والای انقلاب اسلامی و امام راحل بر پایداری خود بر اصول و آرمان‌های انقلاب تأکید کنند.

 

مردم انقلابی و مؤمن ارومیه نیز راهپیمایی خود را از میدان ولایت‌فقیه آغاز کرده و مسیر خیابان امام خمینی (ره) تا میدان انقلاب با مشت‌های محکم و گره زده و سردادن شعارهای ضد استکباری مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل می‌پیمایند.

 

حضور چشمگیر کودکان، زنان و جوانان در راهپیمایی امسال در شهر ارومیه بسیار چشمگیر است به طوری که اغلب چهره‌هایی که در بین جمعیت حضور دارند با وجودی که سال ۵۷ اصلاً به دنیا نیامده بودند و هیچ خاطره‌ای از ایام پیروزی انقلاب ندارند اما با این حال با سردادن شعارها و سرودهای انقلابی پایبندی خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی فریاد می‌زنند.

 

اقلیت‌های دینی آذربایجان غربی اعم از شیعه، سنی، ارامنه، آشوری، یهودی، زرتشتی، مسیحی و ... همگام با آحاد ملت ایران، با خلق حماسه ای ماندگار، در ۲۲ بهمن استمرار حرکت مردمی انقلاب را بار دیگر ثابت و دشمنان و بدخواهان ملت را از هر گونه طمع ورزی مأیوس کردند.

 

بر اساس این گزارش، از شهرستان‌های خوی، سلماس، نقده، مهاباد، میاندوآب، ماکو و دیگر شهرستان‌های استان امروز صدها هزار نفر از مرد این شهرها به خیابان‌های آمده تا یک بار دیگر با آرمان‌های انقلاب، تجدید پیمان کنند.

 

حمل بزرگترین پرچم جمهوری اسلامی توسط راهپیمایان، گل افشانی توسط بالگرد، ایجاد ایستگاه های نقاشی کودکان، حضور ویژه نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، اجرای سرود ۱۳۵۷ نفره دانش آموزان از صحنه هایی است که امسال به راهپیمایی ۲۲ بهمن ارومیه جلوه دیگری بخشیده است.

 

انقلاب اسلامی ثمره رشادت‌های تمام اقوام ایرانی است

 

یکی از شهروندان سُنّی ارومیه ای در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن می‌گوید: انقلاب اسلامی متعلق به یک ملت خاص نیست بلکه انقلاب اسلامی ثمره رشادت، دلیرمردی و مجاهدت‌های تمام اقوام ایرانی است و امروز در آستانه دهه چهارم این وحدت و همدلی در راهپیمایی ۲۲ بهمن تبدیل به حماسه حضور شده است.

 

قادری با بیان اینکه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بهترین فرصت برای ابراز وفاداری مجدد با آرمان‌های امام راحل و حمایت از روند رو به رشد انقلاب اسلامی به ویژه در کشورهای اسلامی است.

 

یکی دیگر از شهروندان کُرد ارومیه‌ای که با لباس محلی در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه حضور یافته، وحدت همه اقلیت‌های دینی را رمز پیروزی انقلاب و ماندگار آن دانست و گفت: انقلاب اسلامی با خون تمامی قومیت‌های دینی به پیروزی رسیده و امروز حفظ از آرمانهای والای انقلاب وظیفه شرعی تمام مردم است.

 

درویشی با اشاره به شکوه گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه امسال ادامه داد: مردم ایران به خصوص اقلیت‌های دینی مختلف در کشور مردمی هوشیار بوده و در هیچ شرایطی و هرگز فریب دسیسه‌های استکبار جهانی را نخورده و نخواهند خورد.

 

امام جمعه اهل سُنّت ارومیه نیز در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه اظهار داشت: حضور حداکثری مردم چه سنی و چه شیعه در راهپیمایی ۲۲ بهمن تجدید میثاق با آرمان‌ها و مقدسات نظام اسلامی بوده و امروز مردم ارومیه با نمایش اقتدر خود بار دیگر مشت محکمی بر یاوه گویان استکبار جهانی زدند.

 

مُلّا عبدالقادر بیضاوی با بیان اینکه حضور باشکوه مردم ارومیه در راهپیمایی امسال قابل تقدیر است گفت: راهپیمایی امسال از جهات مختلف از جمله اوضاع منطقه از جمله کشورهای سوریه، عراق، لبنان و ... ویژگی‌های خاصی دارد و این حضور حماسی ملت ایران جواب قاطعی بر سیاست‌های غلط استکبار جهانی است.

 

بیضاوی افزود: حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان از بلوغ فکری آن‌ها است، حضور مردم و شعارهای آن‌ها در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه امسال نشان دهنده حمایت و پشتیبانی مردم از نظام، ولایت فقیه و رهبری است.

 

حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خوار چشم دشمنان انقلاب است

 

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در حاشیه راهپیمایی حماسی مردم ارومیه در ۲۲ بهمن امسال گفت: شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن ضمن اینکه یک تکلیف عقلی، شرعی است بلکه از ابعاد مختلف حائز اهمیّت است.

 

حجت الاسلام سیّدمهدی قریشی با بیان اینکه با قدردانی از حضور با شکوه مردم ارومیه در این راهپیمایی عنوان کرد: حضور حداکثری توأم با بصیرت و آگاهی اقشار مختلف مردم در این آئین با شکوه، نشان دهنده اقتدار و همدلی و وحدت ملی است.

 

امام جمعه ارومیه با اظهار اینکه حضور در آئین‌های سیاسی، اجتماعی و تعبدی مختلف مانند راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه به معنای واقعی کلمه یک وظیفه شرعی، اخلاقی است خاطرنشان کرد: در استان ما پیروان ادیان توحیدی و مذاهب گوناگون وجود دارند حضور و شرکت کردن در این آئین بیش از پیش برای دشمن خوارکننده است.

 

شایان ذکر است، مظفّر، معاون نظارت مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، سخنران ویژه مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در ارومیه بود.


برچسب ها : , , , , ,
کد امنیتی رفرش
عنوان
logo-samandehi
چندرسانه ای