پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان

سهم حدود ۵ درصدی آذربایجان غربی از آمار تولّدهای کشور

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان غربی خبر داد: سهم حدود ۵ درصدی آذربایجان غربی از آمار تولّدهای کشور اخبار ارومیه/محمد جوان با بیان اینکه آمار نرخ رشد جمعیت در سال جاری احصاء نشده‌است، گفت: ٤.٨ درصد

رشد جمعیت,آمار تولد,ثبت احوال,آذربایجان غربی,محمد جوان کیا,نرخ رشد,

کد مطلب: 34
سهم حدود ۵ درصدی آذربایجان غربی از آمار تولّدهای کشور
تاریخ انتشار : دوشنبه 26 بهمن 1394 ساعت 14:14
سهم حدود ۵ درصدی آذربایجان غربی از آمار تولّدهای کشور

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان غربی خبر داد:

سهم حدود ۵ درصدی آذربایجان غربی از آمار تولّدهای کشور

اخبار ارومیه/محمد جوان با بیان اینکه آمار نرخ رشد جمعیت در سال جاری احصاء نشده‌است، گفت: ٤.٨ درصد تولّدهای کشور در آذربایجان غربی به وقوع می‌پیوندد.

 

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان غربی اظهار داشت: ٤.٨ درصد تولّدهای کشور در آذربایجان غربی به وقوع می‌پیوندد و شاهد جمعیت ٣ میلیون و ٢٣٢ هزار و ٦٧٩ نفری در این استان هستیم.

 

وی به نرخ رشد جمعیت استان اشاره کرد و با بیان اینکه آمار نرخ رشد جمعیت در سال جاری احصاء نشده‌است و آمار مربوط به سال گذشته است، افزود: براساس آخرین آمار در دسترس، نرخ رشد جمعیت کشور ١.٤ درصد است.

 

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان غربی نرخ رشد جمعیت استان را مورد اشاره قرار داد و اذعان داشت: این در حالی است که نرخ رشد جمعیت آذربایجان غربی ١.٦ درصد است و عملاً شاهد بالا بودن نرخ رشد جمعیت در استان هستیم.

 

این مقام مسئول به تراکم نسبی جمعیت به هزار مترمربع اشاره کرد و اظهار داشت: تراکم نسبی جمعیت به ازای هر یک هزار مترمربع در آمار کشوری، ٤٧.۵ درصد بوده و این در حالی است که نرخ نسبی جمعیت به ازای هر هزار مترمربع در استان ٨٦ درصد است.

 

مدیرکل ثبت احوال آذربایجان غربی با اشاره به شرایط خاص استان و تنوّع قومیّتی در این استان، خاطرنشان کرد: با توجه به تنوّع قومیّتی در آذربایجان غربی، برخی مواقع با مشکلاتی در نام‌گزینی مواجه هستیم که این موضوع به صورت کتبی به مرکز اعلام شده و منتظر نظر و دستور مرکز هستیم.


برچسب ها : , , , , , ,
کد امنیتی رفرش
عنوان
logo-samandehi
چندرسانه ای