پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان

تعداد ١٨ قطعه لاک پشت از متخلفان صید در ارومیه کشف شد

تعداد ١٨ قطعه لاک پشت از متخلفان صید در ارومیه کشف شد رییس اداره حفاظت از محیط زیست ارومیه از دستگیری دو نفر از متخلفانی که تعدادی لاک پشت را از طبیعت ارومیه و برخی مناطق دیگر صید کرده بودند خبر داد.

لاک پشت,نوروز,محیط زیست,متخلف,اخبار ارومیه,ارومیه,

کد مطلب: 77
تعداد ١٨ قطعه لاک پشت از متخلفان صید در ارومیه کشف شد
تاریخ انتشار : یکشنبه 16 اسفند 1394 ساعت 15:21
تعداد ١٨ قطعه لاک پشت از متخلفان صید در ارومیه کشف شد

تعداد ١٨ قطعه لاک پشت از متخلفان صید در ارومیه کشف شد

رییس اداره حفاظت از محیط زیست ارومیه از دستگیری دو نفر از متخلفانی که تعدادی لاک پشت را از طبیعت ارومیه و برخی مناطق دیگر صید کرده بودند خبر داد.

 

مختار خانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست در پی انجام ماموریت های گشت و کنترل ویژه ایام نوروز موفق به دستگیری دو نفر از متخلفانی شند که تعدادی لاک پشت را از طبیعت ارومیه و سایر مناطق صید کرده بودند.

 

وی اظهار کرد: لاک پشت های کشف شده از صیادانی که خود فروشنده نیز بودند، کشف شده و متخلفان بعد از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

 

خانی افزود: فروش لاک پشت، سمندر کردستانی، مار و مارمولک نیز از جمله تخلفاتی است که به صورت وسیع در سطح شهر مشاهده شده و ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان با آنها برخورد قانونی می کنند.

 

رییس اداره حفاظت از محیط زیست ارومیه گفت: خرید و فروش و حتی قاچاق برخی از گونه های دوزیستان در سطح شهرها و اماکن مختلف شیوع یافته است که غیرقانونی و جرم محسوب می شود.

 

خانی با بیان اینکه لاک پشت گوش قرمز گونه ای غیر بومی و مهاجم است، افزود: این نوع لاک پشت نیز بسیار در معرض فروش قرار گرفته که در صورت وارد شدن به آب های داخلی، به ماهی ها و حتی لاک پشت های بومی حمله کرده و آن ها را تلف می کند.

 

وی اظهار کرد: لاک پشت گوش قرمز، می تواند ناقل بیماری برای انسان باشد. نیروهای یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان و همیاران محیط زیست در ایام باقی مانده از سال جاری به عنوان ضابطان دادگستری با عرضه کنندگان این گونه ها در بازار مطابق با قانون برخورد جدی می کنند.

 

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی دارای تنوع زیستی بالاست اما برخی از سودجویان برای کسب درآمد بیشتر برخی از جانوران وحشی را از دامن طبیعت جدا کرده و در سطح شهرها به فروش می رسانند.

 

صید، نگهداری و فروش جانوران منجر به ناامن شدن زیستگاه ها و انقراض گونه های مختلف می شود.


برچسب ها : , , , , , ,
کد امنیتی رفرش
عنوان
logo-samandehi
چندرسانه ای