پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان

۵۴ نوع انگور در چهارمین جشنواره انگور ارومیه معرفی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان، محمد حضرت پور در نشست خبری چهارمین جشنواره انگور ارومیه با بیان اینکه ٢٨٦ هزار تن انگور از باغات آذربایجان غربی تولید می‌شود، تصریح کرد: آذربایجان غربی

شهردار ارومیه,حضرت پور,جشنواره انگور,ارومیه,آذربایجان غربی,

کد مطلب: 96
۵۴ نوع انگور در چهارمین جشنواره انگور ارومیه معرفی می‌شود
تاریخ انتشار : دوشنبه 29 شهریور 1395 ساعت 4:26
۵۴ نوع انگور در چهارمین جشنواره انگور ارومیه معرفی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان، محمد حضرت پور در نشست خبری چهارمین جشنواره انگور ارومیه با بیان اینکه ٢٨٦ هزار تن انگور از باغات آذربایجان غربی تولید می‌شود، تصریح کرد: آذربایجان غربی در سال‌های متمادی رتبه دوم و سوم از نظر میزان تولید انگور کشور را به خود اختصاص داده است.

 

شهردار ارومیه با بیان اینکه ٢٠ هزار تن از انگور ارومیه صادر می‌شود که این میزان، حدود یک پنجم کل تولید استان است، اذعان داشت: باید بازاریابی خوبی بر روی این محصول که یکی از عمده تولیدات کشاورزی استان است انجام گیرد.

 

این مقام مسئول خاطرشان کرد: باید دولت، دستگاه دیپلماسی خود را در خصوص بازارهای هدف فعال کند تا بازار مصرف خوبی برای سیب و انگور در خارج از ایران فراهم شود و از این فرآیند، محصولات تولیدی آذربایجان غربی به سایر کشورها صادر شود.

 

حضرت‌پور با بیان اینکه آموزش باغداران نیز موضوع دیگری است که باید مد نظر قرار گیرد، اظهار داشت: اقدامات خوبی در این خصوص توسط سازمان‌های متولّی اجرایی شده و باغداران نیز برای تولید محصول با کیفیت در تلاش هستند.

 

شهردار ارومیه با بیان اینکه در بحث صادرات، بسته‌بندی و بازاریابی محصولات کشاورزی آذربایجان غربی باید بیش از این تلاش شود، اعلام کرد: برای بسته‌بندی محصولات کشاورزی استان برای صادرات داخل کشور و خارج کشور اعلام آمادگی می‌کنیم.

 

این مقام مسئول بر سورتینگ محصولات کشاورزی قبل از صادرات تأکید کرد و ادامه داد: باید قبل از بسته‌بندی محصولات کشاورزی سورتینگ شده و محصول با کیفیت و بازار پسند برای صادرات داشته باشیم.


برچسب ها : , , , , ,
کد امنیتی رفرش
عنوان
logo-samandehi
چندرسانه ای