پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان

باید اقتدار و امنیّت اقتصادی را همانند اقتدار سیاسی توسعه دهیم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان، دکتر محسن رضایی در همایش توسعه امنیّت که در حسینیه اعظم عاشقان ثارا... ارومیه برگزار شد، گفت: توطئه اخیر دولت عربستان که با همکاری آمریکا و اسرائیل و متأسفا

محسن رضایی,تشخیص مصلحت نظام,ارومیه,اقتصاد,انقلاب,

کد مطلب: 98
باید اقتدار و امنیّت اقتصادی را همانند اقتدار سیاسی توسعه دهیم
تاریخ انتشار : دوشنبه 29 شهریور 1395 ساعت 5:21
باید اقتدار و امنیّت اقتصادی را همانند اقتدار سیاسی توسعه دهیم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان، دکتر محسن رضایی در همایش توسعه امنیّت که در حسینیه اعظم عاشقان ثارا... ارومیه برگزار شد، گفت: توطئه اخیر دولت عربستان که با همکاری آمریکا و اسرائیل و متأسفانه ضعف مدیران اقلیم کردستان عراق که با هدف قدرت نمایی شکل گرفت، با فداکاری‌های فرماندهان منطقه و مسئولان مدبر، نقش بر آب شد.

 

وی اظهار کرد: تمام ملت های دنیا به دو رکن اساسی اقتدار و اقتصاد برای بقا خود نیاز دارند که در واقع ضامن امنیت و بقا دولت‌ها در طول تاریخ بوده است.

 

رضایی در تأکید به دو مقوله مهم اقتدار و اقتصاد گفت: ایران قبل از انقلاب در هر دو زمینه ضعیف عمل کرده است و اقتدار دولت شاه برای سرکوبی خود ملت بوده است و همچنین اقتصاد ما مصرفی بوده است.

 

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران، اقتدار و اقتصاد خود را با تکیه بر اسلام و قرآن بازسازی کرد و گام‌های اساسی برای پیشرفت خود برداشت و در حال حاضر از نظر اقتدار، ایران با تکیه بر توان داخلی خود، قدرت اول منطقه در خاورمیانه است.

 

وی با بیان اینکه ایران توانسته است اقتدار خود را حفظ کند گفت: هواپیماهای قدرتمند روس برای کمک به اهداف جمهوری اسلامی در سوریه به اجازه خود ما به پایگاه هوایی همدان آمده اند.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  گفت: ایران تا به حال به هر کشور اسلامی که مورد  تجاوز قرار گرفته است کمک کرده چرا که اقتدار ما از اسلام و قرآن نشأت گرفته است و توانسته ایم در مبارزه با کفر، چهره نورانی اسلام ناب را ما به دنیا نشان می دهیم.

 

محسن رضایی گفت: با وجود اینکه از ابتدای انقلاب تا الان در محاصره بوده ایم اما سؤال اصلی این است که چرا ما نتوانسته ایم به مانند اقتدار دفاعی، اقتصاد را نیز توسعه بخشیم و راه های اصلی را طی نمی کنیم.

 

وی با بیان اینکه باید رویکردمان را انقلابی و مدیریت‌مان را جهادی کنیم گفت: چنانچه راه اقتدار را برای اقتصاد طی کنیم مطمناً اقتصاد ایران به شدت متحول خواهد شد.

 

وی ادامه داد: تیم مذاکره کننده برای برجام، زحمات فراوانی کشید اما آمریکا به تعهدات خود عمل نمی‌کند و بانک های جهانی را از سرمایه گذاری در ایران ترسانیده است.

 

وی خاطرنشان کرد: امنیت و اقتصاد پا به پای هم هستند و خوشبختانه در حال حاضر مجموعه خوبی در آذربایجان غربی داریم و باید با تعامل و بسیج کردن منابع و امکانات تمام دستگاه‌ها در سال اقتصاد مقاومتی، به خوبی عمل کنیم.


برچسب ها : , , , , ,
کد امنیتی رفرش
عنوان
logo-samandehi
چندرسانه ای