پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان

جذب سرمایه گذار راه برون رفت از رکود اقتصای است

محمد حضرت پور، شهردار ارومیه تنها راه برون رفت از رکود اقتصای حاکم بر مدیریت شهری را جذب سرمایه گذار عنوان کرد.   این مقام مسئول تاکید کرد: باید با جذب سرمایه گذار و سایر منابع مالی در افزایش و

کد مطلب: 128
جذب سرمایه گذار راه برون رفت از رکود اقتصای است
تاریخ انتشار : پنجشنبه 14 بهمن 1395 ساعت 21:14
جذب سرمایه گذار راه برون رفت از رکود اقتصای است

محمد حضرت پور، شهردار ارومیه تنها راه برون رفت از رکود اقتصای حاکم بر مدیریت شهری را جذب سرمایه گذار عنوان کرد.

 

این مقام مسئول تاکید کرد: باید با جذب سرمایه گذار و سایر منابع مالی در افزایش و تحقق درآمد های پایدار گام برداشت.

 

حضرت پور با اشاره به اینکه روشهای سنتی درآمدی دیگر پاسخگوی نیاز شهرداری‌ها و شهروندان نیست، افزود: شهرداری‌ها باید به سمت كسب درآمدهای پایدار بروند تا بتوانند شهر را به صورت خودكفا اداره كنند.

 

شهردار ارومیه افزود: استفاده از پروژه های مشارکتی و جذب سرمایه گذاری و کاهش هزینه ها را میتوان از راه های بهبود وضعیت شهرداری ها برشمرد.

 

وی با بیان اینکه پروژهای سرمایه گذاری در ارومیه نسبت به گذشته با سرعت بیشتری در حال اجراست، بیان کرد: پروژه های بزرگ سرمایه گذاری و مشارکتی از قبیل مجتمع های خدماتی، تجاری و رفاهی رُزت، تکبیر، اوریاد و چندین پروژه دیگر سرمایه گذاری در دست اجرا است.

 

حضرت پور با اعلام اینکه پروژه های رُزت و اوریاد از پیشرفت مناسبی در ساخت برخوردار هستند، گفت: مشکلات پروژه سرمایه گذاری تکبیر نیز رفع شده و عملیات ساخت این پروژه تا پایان سال جاری  از سر گرفته می شود.

 

وی ادامه داد: شهرداری ارومیه به دنبال فروش این مجتمع ها نیست بلکه معتقد است با اجرای پروژه های سرمایه گذاری، بخش عمده ای از درآمدها را از طریق اجاره مستغلات تأمین کند.

 

شهردار ارومیه روند جذب سرمایه گذار و اجرای پروژه های سرمایه گذاری در شهر ارومیه را رضایت بخش اعلام کرد و گفت: امسال رکود مسکن و مشکلات اقتصادی منجر شده که روند اجرای پروژه های سرمایه گذاری از وضعیت مطلوبی برخوردار نباشد.

 

وی با یادآوری اینکه شهرداری ها به درآمدهای پایدار نیاز دارند، اظهار داشت: شهرداری ها باید از طریق املاکی که دارند نه از طریق فروش بلکه با اجاره مستغلات و کارهای خدماتی، ارزش افزوده ایجاد کنند.

 

حضرت پور اظهار داشت: اولویت در جذب سرمایه گذار با سرمایه گذاران بومی و بعد از آن سایر سرمایه گذاران داخلی و در نهایت خارجی‌ها هستند و شهرداری ارومیه آمادگی استقبال از این سرمایه گذاران را با فراهم آوردن بستر های مناسب سرمایه گذاری دارد.

 

وی با تأکید بر اینکه مقوله سرمایه گذاری در شهر ارومیه، توسعه و آبادانی شهرمان را رقم می زند، یادآور شد: سرمایه گذاری باعث توسعه اقتصادی، توسعه صنعت گردشگری و ایجاد فرصت های اشتغال در شهر می شود.

کد امنیتی رفرش
عنوان
logo-samandehi
چندرسانه ای