پایگاه خبری تحلیلی امید آذربایجان

مشارکت آذربایجان‌غربی در توسعه عتبات با ٩ میلیارد تومان

مسئول ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات آذربایجان‌غربی گفت: استان آذربایجان‌غربی با ٩ میلیارد تومان وارد توسعه عتبات عالیات می‌شود.   به گزارش پایگاه خبری امید آذربایجان، سیدحسن

کد مطلب: 133
مشارکت آذربایجان‌غربی در توسعه عتبات با ٩ میلیارد تومان
تاریخ انتشار : پنجشنبه 14 بهمن 1395 ساعت 22:25
مشارکت آذربایجان‌غربی در توسعه عتبات با ٩ میلیارد تومان

مسئول ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات آذربایجان‌غربی گفت: استان آذربایجان‌غربی با ٩ میلیارد تومان وارد توسعه عتبات عالیات می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری امید آذربایجان، سیدحسن حسینی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات از سال ٨٢ در کشور تشکیل شد اظهار داشت: از سال ٨٣ نیز این ستاد در استان آذربایجان‌غربی تشکیل شده و به صورت مستقل و هیئت امنایی اداره می‌شود.

 

مسئول ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات آذربایجان‌غربی گفت: مأموریت این ستاد جذب کمک‌های مردمی برای مشارکت دادن در بازسازی و توسعه در شهرهای کربلا، سامرا، نجف، کاظمین، حرم حضرت زینب(س)، حرم سیدمحمد عموی امام زمان(عج) و مصیب است.

 

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ٩۵ درصد بازسازی عتبات عالیات به پایان رسیده و هم‌اکنون بحث توسعه مطرح است، تصریح کرد: در این رابطه صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف دارای ٤۵ درصد پیشرفت فیزیکی است که برای نخستین مرتبه از توان مهندسان جهان اسلام استفاده شده و دارای سه هزار ستون است.

 

حسینی با بیان اینکه در نجف اشرف مسئله بازسازی به پایان رسیده است، افزود: هم‌اکنون سهم استان آذربایجان‌غربی برای توسعه حرم حضرت علی(ع)، هزار متر مربع است که هر متر آن ٣٠٠ میلیون تومان هزینه در بردارد.

 

مسئول ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در شهر کربلای معلی توسعه صحن عقیله بنی‌هاشم مطرح است بیان کرد: این صحن ١٦٤ هزار مترمربع بوده و سهم استان آذربایجان‌غربی نیز در این توسعه هزار متر است.حسینی اظهار داشت: هم‌اکنون توسعه کاظمین نیز دارای پیشرفت فیزیکی ٣٦ درصدی بوده اما استان آذربایجان‌غربی نقشی در این توسعه ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه توسعه بخش عمران در شهر سامرا به ٨٤ درصد رسیده است گفت: از سوی دیگر در توسعه صنعتی دارای ٦۵ درصد پیشرفت فیزیکی است.

 

مسئول ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی با ٩ میلیارد تومان وارد توسعه عتبات عالیات می‌شود تصریح کرد: متاسفانه تاکنون سهم استان از توسعه عتبات عالیات بسیار ناچیز بوده اما مسئولان استانی متعهد به جبران آن شده‌اند.

 

وی افزود: با توجه به وجود دو هزار و ٤۵٠ هیئت مذهبی در استان، می‌توان از ظرفیت آنها برای جذب کمک‌های مردمی استفاده کرد و از سوی دیگر برای فرهنگ‌سازی این مسئله همه باید عمل جهادی انجام داده تا بتوان رتبه آذربایجان‌غربی را به میانگین کشوری رساند.

کد امنیتی رفرش
عنوان
logo-samandehi
چندرسانه ای